Viorel Tudose AMENINŢĂ cu retragerea sprijinului financiar! „Dacă până la 31 decembrie…”

Advertisement
Advertisement
Walfresh

FC Argeş pare a intra pe făgaşul dorit ca şi rezultate în campionat, formaţia fiind la limita locurilor de play-off. Numai că în birouri este agitaţie. În urmă cu scurt timp l-am contactat telefonic pe Viorel Tudose, sponsorul principal al echipei din Trivale, dorind să aflăm de la acesta cum vede parcursul echipei din ultimele etape, după ce Bogdan Andone a devenit principalul formaţiei. Numai că discuţia a deviat rapid către alte elemente, pentru că Viorel Tudose a subliniat că nu va mai comenta nimic despre FC Argeş până nu devine acţionar majoritar. „Nu vreau să mai comentez nimic despre FC Argeş. Şi nu pentru că sunt în silenzio stampa, Viorel Tudose nu intră în silenzio stampa. Numai că nu o să mai comentez nimic despre FC Argeş până când nu am să devin acţionar majoritar. Se poartă discuţii şi acum, dar nu în sensul dorit de mine. Există un proverb la noi, românii: „Speranţa moare ultima, dar moarte şi ea”…cam aşa poate să fie tradusă situaţia de la FC rgeş”, a declarat în exclusivitate Viorel Tudose. Acesta a continuat şi a punctat că dacă până la 31 decembrie nu se schimbă lucrurile, atunci îşi va retrage sprijinul financiar. „Dacă până la 31 decembrie nu o să devin acţionar majoritar, atunci o să îmi retrag sprijinul financiar, lucrurile sunt foarte clare din punctul meu de vedere”, a concluzionat Viorel Tudose. Trebuie subliniat că în repetate rânduri, sponsorul principal al echipei FC Argeş şi-a manifestat dorinţa clară de a deveni acţionar majoritar al echipei din Trivale.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura