GER ca la Polul Nord! Temperaturi de -20 de grade!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Meteorologii vin cu noi detalii despre valul polar care a lovit în plin România. Astfel, până la finalul acestei săptămâni nopțile vor fi unele extrem de geroase. În noaptea de duminică spre luni vom avea temperaturi de -22 de grade.

În zonele montane temperaturile vor fi chiar și mai mici, ajungând undeva la -25 de grade.

Vremea se va încălzi abia începând de săptămâna viitoare. Temperaturile vor ajunge pe timpul nopții spre 0 grade, iar pe timpul zilei vom avea undeva la 7-8 grade.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura