Copil de 2 ani STRIVIT de mașină! A MURIT pe loc!

O tragedie cutremurătoare a avut loc în localitatea Ștefan Vodă, unde un copil de doar un an și șapte luni a murit după ce a fost strivit de mașină. Incidentul s-a petrecut chiar lângă casa acestuia, lăsând întreaga comunitate în stare de șoc.
Potrivit informațiilor preliminare oferite de Poliție, vehiculul staționa la poarta locuinței, iar în acel moment, copilul s-ar fi ascuns sub mașină fără ca cineva să observe. Astfel, tragedia s-a produs, șoferul, un bărbat de 42 de ani, a pornit autoturismul fără să observe prezența băiatului sub vehicul. După ce a parcurs câțiva metri, și-a dat seama că ceva nu era în regulă, dar din păcate, a fost prea târziu. Copilul a fost strivit de roțile mașinii și a decedat pe loc.
Autoritățile locale au precizat că șoferul nu se afla sub influența băuturilor alcoolice în momentul incidentului. Acesta a fost vizibil șocat de nenorocire.

