Femeie SPULBERATĂ de tren! A MURIT pe loc!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

O tragedie s-a petrecut între stațiile CFR Toplița și Gălăuțaș, în zona Podului Urmanczy. O femeie a fost lovită mortal de un tren de călători, potrivit unei informări transmise de Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) .

Accidentul s-a produs pe traseul trenului IR-N 1641, iar datele furnizate de echipajele ajunse la fața locului confirmă decesul victimei. Nu se cunosc circumstanțele exacte în care femeia a ajuns pe calea ferată.

Pentru gestionarea situației, la locul incidentului au intervenit de urgență două echipaje de pompieri din cadrul Gărzii de Intervenţie nr. 2 Topliţa, cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD. De asemenea, au fost mobilizate echipaje ale Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Harghita și ale Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ).

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura