Femeie SPULBERATĂ de tren! A MURIT pe loc!

O tragedie s-a petrecut între stațiile CFR Toplița și Gălăuțaș, în zona Podului Urmanczy. O femeie a fost lovită mortal de un tren de călători, potrivit unei informări transmise de Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) .
Accidentul s-a produs pe traseul trenului IR-N 1641, iar datele furnizate de echipajele ajunse la fața locului confirmă decesul victimei. Nu se cunosc circumstanțele exacte în care femeia a ajuns pe calea ferată.
Pentru gestionarea situației, la locul incidentului au intervenit de urgență două echipaje de pompieri din cadrul Gărzii de Intervenţie nr. 2 Topliţa, cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD. De asemenea, au fost mobilizate echipaje ale Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Harghita și ale Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ).

