ACUM! Mașină strivită de două TIR-uri! Șoferul a MURIT pe loc!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un accident deosebit de grav a avut loc vineri, pe Drumul Național 1 (E60) . Un bărbat în vârstă de 70 de ani și-a pierdut viața într-un mod cumplit, după ce autoturismul pe care îl conducea s-a izbit de două TIR-uri.

În urma impactului devastator, șoferul a rămas încarcerat între fiarele contorsionate ale mașinii. La fața locului au intervenit de urgență o autospecială cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD și elicopterul SMURD Jibou.

Eforturile medicilor de a-i salva viața au fost disperate. Bărbatul a fost resuscitat timp de mai bine de o oră, însă din păcate, organismul său a cedat în fața rănilor grave suferite.

Traficul în zonă a fost blocat pe durata intervenției, iar poliția a demarat o anchetă pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul. Primele informații indică un posibil moment de neatenție sau o manevră greșită care a dus la coliziunea fatală.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura