TRAGEDIE! Băiat de 16 ani MORT-neoperat la Spitalul Județean!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un nou capitol se deschide în cazul cutremurător al adolescentului de 16 ani din comuna Scoarța, județul Gorj, care și-a pierdut viața în luna noiembrie 2024, la spital. Moartea sa a stârnit revolta unei întregi comunități și a ridicat întrebări dureroase despre responsabilitatea și empatia din sistemul sanitar românesc.

În urmă cu scurt timp, purtătorul de cuvânt al Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu a anunțat finalizarea Raportului de Expertiză Medico-Legală de Autopsie, document întocmit de medicul legist din cadrul Serviciului de Medicină Legală Gorj. Raportul a fost transmis către Parchetul de pe lângă Tribunalul Gorj, care desfășoară o anchetă penală în acest caz.

O tragedie cu multe semne de întrebare

Anul trecut, băiatul de 16 ani, din Scoarța, a murit la spital , pentru că medicii au refuzat să-l opereze de apendicită, precizează anumite surse.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura