Mamă și copil, SPULBERAȚI pe trecerea de pietoni! Femeia a MURIT pe loc

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un copil de 2 ani, aflat într-un cărucior, a fost rănit, iar mama sa a murit, după ce au fost loviţi de un autoturism, luni după-amiază, pe şoseaua Berceni din Bucureşti.

„La data de 13 octombrie, în jurul orei 16:00, Brigada Rutieră a fost sesizată, prin apel 112, cu privire la producerea unui accident rutier pe şoseaua Berceni nr. 50. Din primele informaţii, un bărbat în vârstă de 20 de ani, care conducea un autovehicul pe şoseaua Berceni, când a ajuns în dreptul imobilului cu nr. 50, a surprins şi accidentat doi pietoni, respectiv o femeie în vârstă de 35 de ani şi un minor în vârstă de aproximativ 2 ani (copilul se afla în cărucior)”, informează Brigada Rutieră.

În urma impactului, femeia a decedat, iar copilul a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura