Durere fără margini pentru o familie din Argeș! Astăzi își îngroapă copilul de 17 ani!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Durere fără sfârșit în comuna Beleți-Negrești, județul Argeș. Comunitatea plânge pierderea lui Andrei, tânărul de doar 17 ani care s-a stins după trei săptămâni de luptă pentru viață. În urma accidentului rutier din 22 octombrie, destinul lui s-a frânt brusc, lăsând în urmă un gol pe care nici timpul nu-l va putea umple.

Vorbim despre un tânăr ce a avut parte de iubirea sinceră a unei familii care l-a primit ca pe propriul copil. Mama lui biologică, doborâtă de probleme grave de sănătate, nu a putut să-l crească, însă o familie din Beleți-Negrești, l-a luat sub aripa sa, i-a oferit un cămin, sprijin și dragoste necondiționată.

Tragedia s-a produs într-o clipă de neatenție. Pe 22 octombrie, grăbit, Andrei a încercat să traverseze drumul prin fața unui microbuz. Din sens opus venea o mașină al cărei șofer, deși a încercat să evite impactul, nu a mai avut nicio șansă. Lovitura a fost puternică, iar tânărul a suferit o traumă severă la cap. Trei săptămâni, medicii au luptat pentru viața lui, dar trupul fragil al lui Andrei nu a mai rezistat.

Astăzi, va fi condus pe ultimul drum de familie, prieteni, colegi. Pentru mulți, Andrei era un copil blând, mereu zâmbitor, genul de tânăr care aducea lumină în jur fără să ceară nimic în schimb.

În urma lui rămâne o lecție amară despre fragilitatea vieții și despre cum, uneori, un singur pas poate schimba totul. Dar, mai presus de tragedie, rămâne amintirea unui băiat bun, crescut cu dragoste.

Dumnezeu să-l ierte!

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura