JALE de Crăciun la noi! Tânără POLIȚISTĂ, MOARTĂ la numai 23 de ani!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

O poliţistă în vârstă de 23 de ani a murit într-un accident de circulație produs în Suceava. Tânăra, aflată în timpul liber conducea mașina personală, care a fost lovită de un autoturism care a pătruns pe contrasens.

Astăzi se împlinește un an de la tragedia care a îndoliat o comunitate întreagă.

„Din primele verificări a reieşit faptul că un autoturism condus de un tânăr, de 22 de ani, din judeţul Suceava ar fi pierdut controlul asupra direcţiei de mers şi ar fi pătruns pe sensul opus, intrând în coliziune cu alt autoturism condus de o tânără de 23 de ani, din oraşul Flămânzi. În urma impactului tânăra de 23 de ani, agent de poliţie în cadrul Poliţiei Oraşului Flămânzi, a decedat”, au anunţat poliţiştii.

Conducătorul auto, de 22 de ani, a fost testat alcoolscopic şi pentru depistarea substantelor psihoactive, rezultatele fiind negative.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura