S-a SINUCIS ASISTENTA-ÎNGER de la Spitalul Județean! Andreea avea 32 de ani!

Tragedie fără margini în lumea medicală. Andreea, un adevărat înger, asistentă medicală la Spitalul Județean Târgu Jiu s-a sinucis la numai 32 de ani.
Sîrbu Andreea Georgiana era asistentă la ATI în cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu, a fost găsită spânzurată, în urmă cu scurt timp, în apartamentul său de pe strada Bicaz.
Avea o fetiță de 7 ani și câștigase, recent, custodia minorei, fiind divorțată de soț. Apropiații asistentei spun, că, n ultimul timp, această era foarte speriată la ideea că ar putea pierde custodia fetiței, tatăl minorei deschizând la rândul său un nou proces, în acest sens.
Poliția a deschis un dosar de moarte suspectă așa cum cere procedura, asta după ce un echipaj SMURD și unul de poliție au ajuns la blocul unde locuia Andreea. Aceasta era decedată prin spânzurare. Colegii și apropiații tinerei sunt șocați de tragedie.

