Triplu campion! Pompierul argeșean Ștefan Tonghioiu, din nou pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la Campionatul de Tenis de Masă

Advertisement
Advertisement
Walfresh
Triplu campion! Pompierul argeșean Ștefan Tonghioiu, din nou pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la Campionatul de Tenis de Masă

Performanță remarcabilă pentru Inspectoratul pentru Situații de Urgență Argeș. Sergentul major Ștefan Tonghioiu a cucerit titlul de campion la Campionatul de Tenis de Masă desfășurat la Zalău, în județul Sălaj, dominând categoria de vârstă sub 35 de ani.

Pompierul argeșean își confirmă astfel valoarea incontestabilă la nivel național, reușind să își adjudece medalia de aur pentru al treilea an consecutiv. Performanța sa demonstrează o continuitate de excepție, multă muncă și un nivel ridicat de pregătire sportivă în cadrul competițiilor dedicate salvatorilor.

Podiumul categoriei sub 35 de ani a fost completat de plutonierul Rareș Olahuț, care a obținut locul al doilea, în timp ce poziția a treia a fost împărțită de căpitanul Iulian Dragomir și soldatul Deian Sorescu.

Reprezentanții unității l-au felicitat public pe Ștefan Tonghioiu, dar și pe ceilalți competitori clasați pe podium, pentru determinarea arătată în cadrul acestei competiții strânse.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura