„The Time of My Life” în Parcul Ștrand! Filarmonica Pitești deschide stagiunea estivală cu un concert de excepție, la care intrarea este liberă

Advertisement
Advertisement
Walfresh
„The Time of My Life” în Parcul Ștrand! Filarmonica Pitești deschide stagiunea estivală cu un concert de excepție, la care intrarea este liberă

Muzica simfonică se mută sub cerul liber. După un final de stagiune indoor aplaudat la scenă deschisă, Filarmonica Pitești dă startul concertelor estivale. Joi, 25 iunie, de la ora 19:00, publicul este invitat la Teatrul de Vară „Gheorghe Zamfir” din Parcul Ștrand pentru un eveniment muzical de înaltă ținută, intitulat sugestiv „The time of my life”.

Organizatorii promit o seară magică, cu un repertoriu extrem de variat ce îmbină șlagăre internaționale, muzică de film și piese celebre din repertoriul românesc. Spectatorii vor putea asculta melodii nemuritoare precum „La Vie En Rose”, „New York, New York”, „My Way”, „Vivo Per Lei”, „Caruso”, dar și piese de suflet autohtone ca „Până Când Nu Te Iubeam” sau „Of, inimioară”.

Concertul vocal-simfonic va fi condus de la pupitrul dirijoral de maestrul Tiberiu Dragoș Oprea , fondatorul artistic și prim-dirijorul Filarmonicii Pitești. Cu o carieră impresionantă de trei decenii și peste 1.500 de concerte la activ, acesta colaborează constant cu scene importante, fiind inclusiv prim-dirijor al Teatrului Național de Operă și Balet „Oleg Danovski” din Constanța.

Pe scenă, alături de Orchestra Simfonică, vor urca patru soliști de excepție, fiecare cu un parcurs profesional remarcabil:

Piteștenii dornici de o seară relaxantă în mijlocul naturii, pe ritmuri simfonice, sunt așteptați în număr cât mai mare, mai ales că intrarea este liberă , în limita locurilor disponibile în amfiteatrul din Parcul Ștrand.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura