DOLIU în Pitești! A MURIT EDUCATOAREA cu CHIP DE ÎNGER

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Clipe de doliu în comunitatea din municipiul Pitești. S-a stins din viață una dintre cele mai iubite, apreciate și respectate educatoare din municipiul nostru. Ani la rândul, doamna, Maria Dinuț a pus primele cărămizi în viețile copilașilor. Cu o voce blândă, cu o dragoste nemărginită față de cei mici, cu un suflet cald, doamna educatoare de la Grădinița cu Program Prelungit Micul Prinț a fost un adevărat înger pentru cei mici.

Din păcate, reprezentanții instituției de învățământ au anunțat în cursul zilei de ieri dispariția acesteia.

„Cu profundă tristețe am aflat astăzi vestea trecerii în neființă a fostei noastre colege, dna DINUȚ MARIA, care după o carieră dedicată educației s-a bucurat de câțiva ani de pensie alături de cei dragi.
O vom păstra în amintire ca pe un om deosebit, dedicat copiilor, colegilor și profesiei pe care a slujit-o cu dăruire și responsabilitate. Plecarea sa lasă un gol în sufletele celor care au cunoscut-o și au apreciat-o.
Transmitem sincere condoleanțe familiei și tuturor celor îndurerați.
Dumnezeu să o odihnească în pace și să îi așeze sufletul în lumină!
Cu profundă tristețe,
Echipa G.P.P MICUL PRINȚ”, se arată într-un mesaj postat pe rețelele de socializare.

Transmitem și noi sincere condoleanțe familiei îndoliate.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura