Va fi interzis în România! Profesorii nu vor mai avea voie să ofere meditații elevilor lor!

Advertisement
Advertisement
Walfresh
Apare o nouă lege în România! În curând, profesorii români nu vor mai avea posibilitatea de a oferi meditații în privat elevilor lor, a transmis, marți dimineața, Sorin Cîmpeanu, ministrul Educației.
În curând, profesorii români nu vor mai avea posibilitatea de a oferi meditații elevilor din clasele la care predau ei, însă vor putea medita copiii și adolescenții din alte clase sau din alte școli.
„Vom avea clarificat și fenomenul meditațiilor, care se practică în orice stat al acestei lumi. Sigur, avem și o condiție pentru a preîntâmpina un anumit gen de lucruri: nu faci meditație cu elevul din clasa ta. Este o condiție de bun simț.

Poți să faci în școală cu elevii tăi sub formă de recuperare. Dacă vrei să faci în regim privat, poți să faci, dar nu cu elevii de la clasă”, a explicat Sorin Cîmpeanu, marți dimineața, într-un interviu acordat DCNews.
Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura