La Stolnici va avea loc o nouă ediţie a Festivalului Căluşului Argeşean

Astăzi va fi o zi de sărbătoare pentru locuitorii comunei Stolnici. Începând cu ora 17.00 se va desfăşura a 32-a ediţie a Festivalului Căluşului Argeşean, manifestarea tradiţională a comunei Stolnici. Mai multe formaţii de căluşari vor fi prezente la eveniment pentru a oferi un spectacol de neuitat. La spectacol vor fi prezente ansambluri din judeţul Argeş, din localităţile Stolnici, Bârla, Lunca Corbului, Hârseşti, dar şi din afara judeţului, fiind aşteptate să ajungă ansambluri din comuna Coloneşti din judeţul Olt şi din Optaşi-Măgura, de asemenea din judeţul Olt. Ziua va continua cu un recital la vioară, după care, cu începere de la ora 21.00, îndrăgita interpretă de mu-zică populară, Mariana Ionescu Căpitănescu va susţine un minunat recital. Seara se va încheia cu un spectaculos foc de artificii.



