Veste șocantă! Doi profesori de la noi, soț și soție au MURIT fulgerător!

Doi profesori, soț și soție, care predau la Școala Gimnazială „Inginer Gheorghe Pănculescu” din Vălenii de Munte, s-au stins din viață, unul după altul, în mai puțin de 24 de ore.
Soții Mihai și Ioana Cozorici, profesori de fizică, respectiv chimie, au murit fulgerător.
Primul care s-a stins din viață a fost Mihai Cozorici, ieri, iar soția, Ioana, s-a prăpădit la astăzi, răpusă de durerea pierderii jumătății.
Dubla tragedie a impresionat întreaga comunitate, cei doi profesori formând numeroase generații din zona Vălenii de Munte.
Și colegii din școală sunt șocați de dispariția lor.
”Încă o veste care ne-a zguduit …….Cozorici Ioana ,doamna profesoara de chimie ,soția domnului Cozorici nu a putut rezista fără soțul dânsei și din păcate nici pe dansa nu o mai avem! #SUFLETE PERECHE# V-AM IUBIT NESPUS….nu am cuvinte……erați idolul meu,doamna mea draga și prietena mea de suflet! Va mulțumesc pentru TOT ce am trăit alături de dumneavoastră atâția ani!” a fost mesajul postat de Alina Sănache, un cadru didactic al școlii îndoliate.

