O șoferiță s-a urcat beată la volan și a spulberat un grup întreg de muncitori. Patru dintre ei au murit pe loc!

Advertisement
Advertisement
Walfresh
Un accident deosebit de grav a s-a petrecut noaptea trecută la Iași. Opt muncitori care lucrau la un drum au fost loviți în plin de o mașină scăpată de sub control. Patru dintre ei au murit pe loc iar trei au fost răniți și duși la spital. Tot acolo au ajuns și cele două femei aflate în mașină. Martorii spun că acestea miroseau puternic a alcool.Șoferița a pierdut controlul volanului imediat ce a ieșit din curbă, spun martorii. Ar fi condus cu o viteză nebună. Mașină a lovit zidul unei case iar apoi a ricoșat în grupul de muncitori aflați la câteva zeci de metri distanță. Mașina s-a oprit în autoutilitara acestora. 
Forțe impresionante de poliție și salvatori au ajuns rapid la locul tragediei. Două echipaje de descarcerare s-au luptat să scoată oamenii de sub automobilul distrus. Din cei opt muncitori, patru au fost uciși pe loc, spun salvatorii. Trei au fost răniți, ca și cele două femei aflate în mașina care a produs tragedia. Doar un muncitor a scăpat nevătămat. Victimele aflate în viață au fost duse la spital. 
Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura