Pericol pe străzile din Argeş! La 70 de ani s-a urcat BĂUT la volan şi conducea cu 144 de km/h

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Duminică, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Curtea de Argeș au depistat un bărbat de 69 de ani, din Lipova, județul Arad, care conducea un autoturism, pe DN 7C, fiind înregistrat de aparatul RADAR cu viteza de 144 km/h.

De asemenea, în urma testării cu aparatul etilotest, acesta a indicat o valoare mai mare decât limita de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat, bărbatul fiind transportat la o unitate medicală pentru recoltare de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei.

În cauză, a fost întocmit dosar penal conform art. 336 din Codul Penal, fiindu-i reținut permisul de conducere, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care fapta a fost săvârșită.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura