Piteștean ARESTAT pentru tentativă de OMOR! Bărbat ÎNJUNGHIAT

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un bărbat în vârstă de 62 de ani din Pitești a fost arestat preventiv pentru 30 de zile după ce și-a înjunghiat prietenul.

În baza delegării din partea Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș, Compartimentul de Relații Publice, din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Argeș, este abilitat să comunice următoarele:

În ziua de 24 iunie a.c., în baza delegării din partea Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Argeș au continuat cercetările în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul infracțiunii de tentativă de omor, și, după administrarea probatorului, procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș a reținut un bărbat de 62 de ani, din Pitești.

Din cercetări s-a stabilit că, în după-amiaza zilei de 24 iunie a.c., cel în cauză, pe fondul consumului de alcool și în urma unui conflict spontan, ar fi lovit cu un obiect tăietor-înțepător pe un bărbat de 54 de ani, din Pitești, în timp ce se aflau la locuința acestuia din urmă, provocându-i leziuni ce i-au pus viața în pericol.

În cursul zilei de 25 iunie a.c., bărbatul a fost prezentat, de către Parchetul de pe lângă Tribunalul Argeș, în fața instanței, care a dispus măsura arestării preventive pentru 30 de zile, transmit reprezentanții IPJ Argeș.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura