Daniel Stanciu: ‘Nu este lapte şi miere la FC Argeş’

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Daniel Stanciu a fost prezentat în funcţia de nou director executiv al echipei FC Argeş. Acesta a subliniat că a fost impresionat de oferta pe care a primit-o, dar a punctat că în Trivale nu este lapte şi miere, totuşi, spre deosebire de alte formaţii de Liga I, aici este seriozitate şi nu sunt datorii.

„Sunt bucuros şi onorat în acelaşi timp de oferta pe care am primit-o şi am acceptat-o din mai multe motive. În primul rând, FC Argeş a făcut o performanţă extraordinară în sezonul trecut, aici este o susţinere financiară şi este un proiect foarte frumos. Eu voi avea funcţia de director executiv şi voi coordona aproape toate departamentele , în afara celui financiar şi cu excepţia celui sportiv, acolo unde Jean Vlădoiu este persoana desemnată încă de la venirea de la FC Argeş să coordoneze aproape totul. Noi, ceilalţi din jur, nu numai eu ci şi ceilalţi colegi suntem să le acordăm sprijinul necesar. Aici este un proiect foarte interesant. Nu este lapte şi miere la Piteşti, dar am ales să vin pentru că este o mare seriozitate la FC Argeş. Nu sunt datorii, este un buget bun pentru Liga I. Bineînţeles că împreună cu ceilalţi colegi vom încerca să construim şi să dăm o altă faţă unui club de mare tradiţie”, a declarat Daniel Stanciu, noul director executiv al echipei FC Argeş.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura