Dezastru la o sală de sport din Piteşti care trebuia să fie gata în august

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Haos fără margini la o sală de sport din Piteşti care trebuia să fie gata peste numai o lună, în august. Vorbim despre sala de sport a Şcolii „Nicolae Iorga” din Piteşti. Chiar dacă lucrările ar fi trebuit să fie gata în august, efectiv acolo este numai baza realizată, nefiind o cărămidă pusă. Primarul Cristian Gentea a tunat şi a fulgerat la vederea situaţiei, fiind extrem de nemulţumit. „Conform contractului cu antreprenorul desemnat de CNI, sala de sport de la Şcoala ”Nicolae Iorga” din Piteşti trebuia finalizată în termen de şase luni de la data emiterii ordinului de începere a lucrărilor ! Adică din 11 ianuarie 2022, 6 luni înseamnă august 2022! Acesta este stadiul real! Prin comparație, la Școala Tudor Arghezi, aceeași sală de sport pe proiect tip finanțat de CNI a fost finalizată în termen!”, a transmis primarul Cristian Gentea.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura