Accident cu CINCI VICTIME în Argeș

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Accident rutier produs aseară în localitatea Morărești între un autoturism și un autocamion. La fața locului au intervenit pompierii cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, alături de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Argeș. S-au asigurat măsurile specifice de prevenire și stingere a incendiilor, iar echipajele medicale au preluat cinci persoane din autoturism. Paramedicii SMURD au acordat primul ajutor și au transportat la spital două persoane de sex masculin. A fost vorba despre o victimă cu vârsta de 46 de ani, care a suferit un traumatism cranio facial și acuza dureri în zona gâtului și torace, iar cel de-al doilea pacient, cu vârsta de 8 ani, prezenta dureri în zona toracală, cap, cervicală și zgârieturi la membrul inferior stâng. Celelalte victime, toate de sex feminin, au fost preluate de către echipajul SAJ.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura