Un șofer de autocar, cu 50 de pasageri la bord, s-a urcat rupt de beat la volan

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un șofer de autocar care transporta 50 de pasageri a fost prins luni dimineața pe DN 3, în județul Constanța, băut la volan.

Potrivit IPJ Constanța, polițiști au identificat un bărbat de 51 de ani, care a condus un autocar pe DN 3, către ieșirea din municipiul Constanța, în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice, informează Mediafax.

În urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat 1,01 mg/l alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost dus la spital pentru prelevarea de mostre biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.

La momentul opririi, bărbatul transporta aproximativ 50 de persoane.

Polițiștii au întocmit un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura