Vicepreşedintele CJ Argeş Adrian Dumitru Bughiu, la premierea campionilor de la CS Unirea Bascov

Vicepreşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Adrian Dumitru Bughiu, a fost prezent miercuri la premierea echipelor de la CS UNIREA BASCOV. Cu această ocazie a fost prezentat şi imnul oficial al clubului.
CS UNIREA BASCOV este campioană naţională Under 19, clubul având peste 160 de copii angrenaţi în diferite secţii. Clubul a beneficiat de susţinere financiară şi din partea Consiliului Judeţean Argeş.
„Dragi părinţi, daţi-mi voie să vă felicit pentru că aţi înţeles că şi copiii dumneavoastră au nevoie de mişcare, ba chiar, iată, de sport de performanţă, aşa cum se întâmplă la Bascov. Felicit şi conducerea administrativă a comunei Bascov şi pe primarul Gheorghe Stancu pentru că sunt alături de voi şi în primul rând, îi felicit pe copiii aceştia campioni şi pe antrenorul Adi Dulcea.
Este foarte important şi foarte benefic ceea ce se întâmplă la Bascov, de aceea Consiliul Judeţean a găsit de cuviinţă să sprijine financiar grupele de copii anul trecut şi anul acesta, şi cu siguranţă vom fi alături de acest club şi anul viitor!“ – Adrian Dumitru Bughiu, vicepreşedinte Consiliul Judeţean Argeş.
„Felicit conducerea clubului, copiii şi pe antrenorul Adrian Dulcea. Suntem o echipă. Cred că în Bascov, pe lângă infrastructură, era important să găsim soluţii financiare pentru a sprijini sportul, cultura şi educaţia. Poate tocmai de aceea, la Bascov am reuşit această performanţă la care nu se aştepta nimeni în urmă cu doi ani, să ajungem campioni naţionali. Sperăm ca anul viitor să putem aloca fonduri mai mari astfel încât să motivăm mai mult performanţa. Mulţumesc Consiliului Judeţean Argeş pentru sprijinirea sportului din Bascov şi sunt convins că vom beneficia de acest ajutor şi anul viitor. Vin şi cu o veste bună! Am semnat, la Compania Naţională de Investiţii, contractul de finanţare de peste 250 de mi-liarde lei vechi pentru modernizarea bazei sportive“ – Gheorghe Stancu, primar Bascov.

