Accident cu CINCI VICTIME în Argeş! Trei persoane ÎNCARCERATE

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un accident grav s-a petrecut în urmă cu scurt timp în localitatea argeşeană Albota. Cinci persoane au fost rănite, trei dintre victime fiind încarcerate.

„La fața locului, toți cei 5 ocupanți ai autoturismelor au avut nevoie de îngrijiri medicale, iar în cazul a 3 dintre aceștia au fost efectuate manevre de descarcerare pentru a le putea evacua.
Cele trei victime descarcerate de către pompieri se aflau într-un autoturism, acestea fiind extrase conștiente și cu multiple leziuni.
A fost vorba de un bărbat în vârstă de 53 de ani și două femei cu vârstele de 55 și respectiv 22 de ani, care ulterior îngrijirilor medicale au fost transportați la spital.

În celălalt autoturism se aflau doi bărbați cu vârstele de 32, iar după acordarea primului ajutor calificat doar unul a avut nevoie de transport la spital”, transmit reprezentanţii ISU Argeş.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura