Pitbulli pe strada mare, fără lesă şi botniţă! Argeşeni AMENDAŢI

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Miercuri, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Bascov, care se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, pe DJ 703K, pe raza localității Budeasa, au depistat doi tineri, care se deplasau cu doi câini din rasa metis Pitbull (câini periculoși din categoria I), care nu purtau botniță, iar unul dintre aceștia nu era ținut în lesă.

          În urma celor constatate, cei doi tineri au fost sancționați cu amenzi în valoare totală de 2.250 de lei, conform O.U.G. 55/2002, privind regimul de deținere al câinilor periculoși sau agresivi.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura