Puşti din Albota prins conducând cu peste 100 de km/h prin Piteşti

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Marţi, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Pitești au depistat un tânăr de 19 ani, din Albota, care conducea un autoturism pe bld. Frații Golești din Pitești, fiind înregistrat de aparatul RADAR cu viteza de 114 km/h.

Ca urmare a abaterii constatate, cea în cauză a fost sancționată cu amendă în valoare de 1.305 lei, conform OUG 195/2002, iar permisul de conducere a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile, fiind eliberată dovadă înlocuitoare.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura