Apel UMANITAR! Fotbalist de 17 ani, diagnosticat cu CANCER

Dramă pentru un adolescent de numai 17 ani, cu un viitor promițător în fotbal. Acesta a fost diagnosticat cu o formă agresivă de cancer osos. “Din nefericire, de aceasta data venim cu o veste mai puțin plăcută, Ifrim Nicu, un tânăr jucător de fotbal în vârstă de 17 ani, al satului Urleasca,de mare perspectiva cu un talent aparte, a fost diagnosticat in urma cu puțin timp cu cancer osos (condrosarcom) in varianta mai agresiva, la piciorul stâng (genunchi)!

In urma analizelor efectuate la București, medicii au recomandat o intervenție chirurgicală in străinătate, recuperarea post operatorie sa fie efectuata in București. In acest moment, Nicușor se afla la București, urmând un tratament cu citostatice.

Conducerea clubului nostru,jucătorii și toți cei din comunitatea noastră și nu numai, dorim sa fim alaturi de Nicușor, îl vom sprijini cu tot suportul nostru și toți cei care doresc să-i vina in ajutor, veți găsi contul bancar al familiei atașat in această postare, unde puteți dona!

Suntem încrezători că împreună vom reuși să-l revedem cat mai curând pe terenul de fotbal !

IFRIM GABRIEL
RO23INGB0000999912657348
ING BANK”, este mesajul transmis de către conducerea clubului la care evoluează tânărul fotbalist.

Advertisement

Lasă un răspuns