Elevii Şcolii Gimnaziale “Marin Preda” au luat parte la Simfonia Lalelelor

Şcoala “Marin Preda” din Piteşti a fost reprezentată cu succes la Parada Florilor. O parte dintre elevii acestei şcoli au mărşăluit prin centrul oraşului, fiind admiraţi de cei care au luat parte la eveniment în centrul Piteştiului. În Parcul Lunca Argeşului, elevii Şcolii Gimnaziale “Marin Preda” au amenajat o mini-grădină care a atras privirile tuturor, fiind cu adevărat ceva deosebit. O feerie de culori, multe flori şi foarte multă creativitate, aşa poate să fie descrisă “insula” creată de elevii Şcolii Gimnaziale “Marin Preda” din Piteşti. “Mi-a făcut o mare plăcere să muncesc alături de colegi în a realiza ceva cu adevărat deosebit”, ne-a mărturisit una dintre elevele şcolii din Piteşti.

“Cu multă muncă am reuşit să realizăm ceva frumos pentru piteşteni şi nu numai”, a mărturisit o altă elevă.

“Cu ajutorul elevilor noştri am reuşit să creăm un colţ al bucuriei şi al frumuseţii. Pe această cale mulţumim şi noi că am putut participa cu un mic colţişor de Rai la sărbătoarea din oraşul nostru”, a precizat Ramona Vasilescu, directorul Şcolii Gimnaziale “Marin Preda” din Piteşti.  Şcoala Gimnazială “Marin Preda” repre-zintă o unitate de învăţământ etalon la nivelul judeţului Argeş.

Lasă un răspuns