Dragostea fanilor echipei FC Argeş a durat o repriză

FC Argeş a smuls miraculos un punct în disputa de pe teren propriu contra celor de la UTA, la capătul unui meci în care a beneficiat de trei lovituri de la 11 metri. Suporterii au avut accesul gratuit la acest meci, în tentativa organizatorilor de a atrage un număr cât mai mare de fani la stadion. Numai că vremea deloc prielnică şi prestaţia modestă a favoriţilor în primele 45 de minute au contribuit la o schimbare radicală de decor în partea secundă a jocului. Fanii s-au înghesuit la pauză către porţile de ieşire pentru a pleca spre casă. Astfel, partea secundă a mai găsit în tribune doar undeva la un maxim de 2500-3000 de suporteri. Şi cei care au rămas s-au trezit abia spre final, atunci când piteştenii chiar au pus probleme serioase la poarta arădenilor.

