Piteşteanul Marius Briceag a fost CONVOCAT la echipa naţională

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Performanţă remarcabilă pentru Marius Briceag, fotbalistul format şi crescut la FC Argeş. Piteşteanul a ajuns în această iarnă în prima ligă din Polonia, la Korona Kielce. Acesta s-a impus lejer la echipa din Polonia, fiind titular în toate cele 16 meciuri jucate în acest interval de timp, reuşind şi două pase de gol. Briceag a impresionat în tricoul echipei din Polonia, evoluţiile sale fiind apreciate şi de către selecţionerul Edi Iordănescu, acesta fiind convocat la echipa naţională pentru meciurile din luna iunie împotriva Elveţiei şi Kosovo.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura