Tragedie în Argeș! Femeie MOARTĂ, după ce a fost luată de apă!

În urma informațiilor apărute în spațiul public, Compartimentul de Relații Publice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Argeş este abilitat să transmită următoarele:
La data de 03 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliţiei Municipiului Curtea de Argeș au fost sesizați, prin S.N.U.A.U. 112, cu privire la faptul că o femeie ar fi căzut în albia unui pârâu din localitatea Albeştii de Argeş și ar fi fost luată de ape.
Pentru salvarea femeii, la fața locului s-au deplasat poliţiştii din cadrul Secției de Poliţie Rurală Albeștii de Argeş şi pompieri.
Femeia, care fusese extrasă din apă de către un localnic, prezenta semne vitale.
Echipajele medicale specializate au efectuat manevre de resuscitare şi au transportat-o la spital.
Din păcate, la scurt timp, femeia a decedat.
Din primele verificări, s-a stabilit faptul că, în jurul orei 16.00, femeia, de 55 de ani, din Albeștii de Argeș, ar fi încercat să traverseze, pe o punte improvizată, Pârâul Valea Povernii, și ar fi căzut în apă, fiind salvată, de către un localnic, la aproximativ 2 km, în aval

