Tragic! O fetiță de 9 ani a murit după ce a căzut cu bicicleta. S-a speriat de un ATV!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

O fetiță în vârstă de 9 ani și-a pierdut viața, la Plopiș, după ce a căzut cu bicicleta. Minora s-a speriat de un ATV care venea din sens opus, condus de o tânără de 17 ani, s-a dezechilibrat și a căzut în șanțul de pe parginea drumului. Rănile suferite i-au fost fatale.

Potrivit IPJ Sălaj, luni, 5 iunie, la ora 12.40, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Șimleu Silvaniei au fost sesizați, în urma unui apel primit la 112 că în localitatea Plopiș s-a produs un accident rutier, soldat cu o victimă. Polițiștii din Șimleu Silvaniei s-au deplasat la fața locului, constatând că, în împrejurări ce urmează a fi stabilite din cercetări, o minoră din localitate, în vârstă de 9 ani, în timp ce se deplasa pe bicicletă, pe un drum pietruit, în pantă, s-a speriat de un vehicul de tip ATV condus din sens opus de o tânără de 17 ani, tot din Plopiș. Fetița s-a dezechilibrat și a căzut în șanțul de pe partea dreaptă a direcției sale de deplasare. Minora a suferit multiple leziuni care i-au provocat decesul.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii din Șimleu Silvaniei au constatat că tânăra de 17 ani nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule, iar ATV-ul condus de aceasta era neînmatriculat. Polițiștii din Șimleu Silvaniei continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii evenimentului rutier, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă, conducerea unui vehicul neînmatriculat și conducerea unui vehicul fără permis de conducere.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura