Accident grav! O mașină de Poliție s-a răsturnat după ce o șoferiță i-a tăiat calea!
21 iunie 2023

O maşină de poliţie aflată în misiune, în Sighişoara, s-a răsturnat după ce a fost implicată într-un accident rutier.
Mașina polițiștilor s-a răsturnat după ce o şoferiţă le-a tăiat calea.
Impactul s-a produs marţi, în timp ce echipajul de poliție se deplasa cu autospeciala din dotare având în funcțiune semnalele acustice și luminoase.
Un polițist și o polițistă erau în maşina care se deplasa spre Albeşti.
În urma accidentului, polițista a fost transportată la spital.
Şoferiţa vinovată are 23 de ani.
Testările cu aparatul etilotest au avut rezultat negativ.
Advertisement
Advertisement

