Bărbat în scaun cu rotile, „VINDECAT” instantaneu de poliţiştii locali

Un bărbat care se afla într-un scaun cu rotile și pretindea că suferă de un handicap, pentru a obține bani din mila oamenilor, a fost “vindecat” de agenții Poliției Locale din Alba Iulia. Incidentul s-a petrecut zilele trecute, în parcarea unui magazin Kaufland, transmite Alba 24.
Deși se afla în scaun cu rotile și pretindea că este bolnav, bărbatul de peste Prut nu a avut nicio problemă atunci când agenții de la Poliția Locală i-au cerut să se ridice în picioare, probabil “amenințat” cu o amendă.
“Un cetățean din Republica Moldova în vârstă de 32 de ani a fost prins astăzi în jurul orelor 16.30 apelând la mila publicului în parcarea Kaufland. Mâna întinsă avea și o poveste pentru impresionat, plus că omul era într-un cărucior cu rotile. Numai că nu avea handicap. Polițiștii locali au observat acest lucru și i-au cerut să se ridice. A făcut-o într-un loc mai retras să ‘nu se facă de rușine’. Uite un motiv în plus să nu mai încurajați ne-munca…”, a declarat, pentru Alba 24, Marius Ardeleanu, polițist local.

