Teroare într-o comună din Argeș, seara trecută! Un URS se plimba pe străzi! Oamenii au sunat la 112!
19 septembrie 2023

Un urs a fost văzut seara trecută , în comuna Bogați, sat Glâmbocelu. Speriați, oamenii au sunat de urgență la 112, transmițându-se ulterior și un un mesaj RO-Alert către populație. Pe lângă faptul că autoritățile i-au avertizat pe oameni să nu se apropie de urs, să își păzească animalele din gospodării, dar fără să se expună pericolului, aceștia au mai fost sfătuiți și să nu încerce să-l hrănească și să nu se fotografieze cu e
Advertisement
Advertisement

