ACUM! Elev MORT la Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu”

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Băiatul de 13 ani care a căzut de la etajul al doilea al Școlii Gimnaziale ”Mihai Eminescu” din Năsăud a decedat miercuri în jurul orei 11.00, a declarat pentru Timp Online directorul școlii, profesor Mărioara Secheli.

Vestea a căzut ca un trăsnet printre profesori și elevi, care s-au rugat pentru ca băiatul instituționalizat la Centrul de Protecția Copilului Năsăud să scape cu viață și sănătos din teribilul accident.

”Ne-au anunțat cei de la Centrul de Protecția Copilului. Directoarea ne-a anunțat că a decedat în jurul orei 11.00. A fost în comă indusă, joi l-au operat, dar creierul i-a fost foarte afectat fiindcă a căzut în cap”, a spus Mărioara Secheli.

Ancheta internă care s-a demarat în școală nu a scos la iveală până acum că ar fi cineva vinovat de neglijență în serviciu.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura