Negocieri ÎNCINSE la Dacia! Sindicaliştii doresc o creştere salarială de 1200 de lei!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

La final de an este situaţie agitată la Dacia. Ca la finalul fiecărui an se poartă negocieri încinse privind creşterile salariale care ar urma să intre în vigoare de la 1 ianuarie. Sindicaliştii doresc o majorare a salariilor cu 1200 de lei de la 1 ianuarie şi o primă anuală de 2000 de lei. În schimb, reprezentanţii conducerii oferă o majorare salarială de 500 de lei pentru anumiţi angajaţi.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura