HALUCINANT! O femeie i-a dat foc la casă fratelui său!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Caz de-a dreptul șocant în Iași. O femeie cu probleme psihice i-a dat foc la casă fratelui ei, invidioasă pe nepoata ei de 12 ani, pentru că aceasta era mai tânără și mai frumoasă. În locuință se aflau șase copii și părinții acestora, dar au reușit să iasă teferi, înainte de a se produce o tragedie. 

Femeia din localitatea Gîrbești, comuna Țibana, județul Iași, a dat foc locuinței în care se aflau fratele și cumnata ei, alături de cei șase copii. Femeia, care era cunoscută ca având afecțiuni psihice, s-a răzbunat pe neopata ei, o copilă de 12 ani, pentru că aceasta era mai tânără și mai frumoasă. Totul a plecat de la faptul că femeia era de părere că fata cea mare, o copilă în vârstă de 12 ani, care-i este și nepoată, arată mai bine decât ea și întoarce privirile tuturor bărbaților, potrivit BZI.ro.

Ea a fost internată de mai multe ori la Institutul de Psihiatrie „Socola” din Iași, însă de fiecare dată a fost externată pe baza semnăturii mamei sale și și-ar fi amenințat neamurile de mai multe ori.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura