Dublă TRAGEDIE! Mama a MURIT la înmormântarea fiului, medic de excepție de la noi!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Horia Emil Cioflan, supranumit medicul cu „mâini de aur”, a murit la 57 de ani, după un infarct suferit în cabinetul său. Mama sa, de profesie tot medic, a decedat în ziua înmormântării acestuia.

Mama apreciatului medic ginecolog, Horia Cioflan, a murit în ziua înmormântării fiului său

Tragedia a fost urmată de o alta. Mama medicului, Ștefania Cioflan, medic la rândul său, a decedat chiar în ziua înmormânării lui. 

„Vestea tristă primită în acest început de an, a fost trecerea la cele veșnice a domnului doctor Horia Cioflan.

A fost unul dintre cei mai buni medici ai României, care a salvat sute de mii de pacienţi din situaţii extrem de grave.

Domnul doctor Horia a răspuns tot timpul la solicitarea noastră mereu dispus să ne ajute de câte ori sunam de aici, din Cloșani pentru cineva, pentru un apropiat, pentru o rudă, auzeam o voce caldă: „Da dragă, să vină mâine la mine, nicio problemă”.

Avea o disponibilitate fantastică pentru consăteni și nu numai.

A fost un om foarte bun, care iubea oamenii și natura, plin de viață, bun la suflet și veșnic vesel. Așa o să mi-l amintesc mereu pe doctorul Horia Cioflan.

Dumnezeu să-l odihnească!”, a transmis pe pagina sa de socializare fostul primar al comunei Padeș, Antonie Serafim.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura