ȘOCANT! Bărbat de 42 de ani, MORT! S-a aruncat în fața trenului!

Un bărbat din Mehedinți a murit marți, după ce a fost călcat de un tren la Motru, în județul Gorj. Polițiști din Motru au fost sesizați că o persoană s-a aruncat în fața trenului în localitatea Ploștina. Din primele verificări a reieșit că un bărbat, de 42 de ani, din comuna Corcova, județul Mehedinți, în timp ce se afla în apropiera căii ferate, s-a pus în fața locomotivei aflate în mers. Conducătorul locomotivei l-a atenționat să părăsească șinele. Bărbatul s-a dat la o parte, dar apoi s-a aruncat între vagoanele aflate în mers, pierzându-şi viaţa. Cadavrul acestuia a fost transportat la Serviciul de Mdedicină Legală Gorj, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cauzei decesului. Polițiștii au întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de ucidere din culpă.

