DOLIU în Argeş! A MURIT o tânără de 19 ani

Tragedie imensă într-o familie din zona de nord a judeţului nostru. La începutul lunii martie s-au împlinit patru ani de la o dramă care este şi acum prezentă pe buzele tuturor, Melania, murind la numai 19 ani. Chiar şi acum sunt multe semne de întrebare cu privire la cauzele decesului, adolescenta încetând din viaţă după ce a consumat un energizant.
Tânăra nu era cunoscută cu afecţiuni medicale şi nici ca având vreo intervenţie chirurgicală.
Imediat după ce a băut energizantul a început să acuze dureri puternice de cap, stare de vomă şi stare generală de rău.
Când ambulaţa a ajuns la domiciliul fetei, ea se afla deja în stop cardio respirator. Medicii au început imediat manevrele de resuscitare, însă, din păcate, a fost în zadar.
„A venit repede ambulanța. Doamna doctor a venit cu aparate, au resuscitat-o, dar din ce am auzit de la familie, ea nu a mai dat niciun semn. Cică era deja vânătă. Nu s-a mai putut face nimic pentru ea. Nu ştiu pe la cât a început să îi fie rău, că dacă mama ei ştia, suna saraca imediat, dar cine se gândeşte că moare un copil aşa tânăr, e tragedie mare aici în sat la noi. Dacă o fi băut energizant, trebuie să afle poliţiştii de unde l-a cumpărat. E interesant de văzut ce mâncăm şi bem noi aici la Aninoasa. Ăștia cred că iau toate vechiturile şi ni le vând nouă. Să îi amendeze, să se sature să ne mai vândă numai porcării”, spunea pe atunci un vecin al familiei.

