ULTIMĂ ORĂ! A MURIT unul dintre cei mai cunoscuți medici de la noi! Era șeful Unității de Primiri Urgențe!

Un apreciat medic din România s-a stins din viață la vârsta de 62 de ani, în urma unei suferințe „căreia i-a făcut față cum nimeni altcineva”.
Spitalul Municipal „Dr. Alexandru Simionescu” din Hunedoara este în doliu după ce doctorul Horia Talfeș, medic primar UPU și șeful Unității de Primiri Urgențe, a încetat din viață la vârsta de 62 de ani.
Anunțul trist a fost făcut de Radu Budae, managerul spitalului, care a transmis un mesaj emoționant pe rețelele de socializare.
„Drum bun în lumină, Horia! Dumnezeu să te odihnească în pacea Lui și să-i aline pe cei care te-au iubit! Regret enorm că nu am reușit să îți spun încă o dată, când încă era posibil, cât de tare am ținut la tine ca om și cât de mult te-am apreciat ca medic (totuși, ceva îmi spune că tu știai și simțeai asta)…. Spitalul Hunedoara și comunitatea hunedoreană pierd un medic de excepție și un om minunat. Să ne veghezi de acolo de Sus, Horia și uneori să ne „arăți calea”…

