DOLIU în Argeş! A MURIT o PROFESOARĂ
20 martie 2024

Învăţământul argeşean este mai sărac. La finalul lunii februarie s-au împlinit trei ani de zile de la dispariţia uneia dintre cele mai apreciate şi respectate profesoare din învăţământul argeşean. Aniela, cadru didactic la liceul din Stâlpeni era răpusă la numai 45 de ani de o boală cruntă: leucemie. În ciuda eforturilor făcute de familie, prieteni, colegi şi chiar elevi, trupul firav al acesteia a cedat după numai câteva săptămâni de când a fost lansat apelul public pentru salvarea îndrăgitei profesoare. Aceasta a rămas o amintire veşnic vie în mintea şi sufletele tuturor celor care au avut plăcerea şo ocazia să o cunoască.
Advertisement
Advertisement

