Viceprimar din Argeș, BEAT la volan

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Ghinionul pare că s-a abătut asupra Primăriei Schitu Golești. Spunem acest fapt pentru că, doi dintre salariații instituției au picat în mână polițiștilor.
Ghinion nu glumă, pentru că, într-o singură zi, doi salariați au dat de necaz.
Necaz nu glumă, dacă e să ne gândim la repercursiuni.
Politistii din cadrul Sectiei de Politie Rurala Schitu Golesti au depistat la data de 03.04.2024, in jurul prânzului, pe viceprimarul comunei Schitu Golești in timp ce conducea autoturismul proprietate personala, iar când a fost testat cu aparatul alcooltest, a rezultat ca a condus sub influenta alcoolului, rezultatul fiind 0.26 mg/l alcool pur in aerul expirat. Acesta a fost sanctionat cu amenda de 1485 lei si i s-a suspendat dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice pe o perioada de 90 zile.
In aceeasi zi, politistii din cadrul Sectiei de Politie Rurala Schitu Golesti au depistat pe S.G., angajat al Primariei Schitu Golesti, in timp ce conducea, in timpul serviciului, un autoturism apartinand institutiei din care face parte, avand ITP expirat din luna octombrie 2023. Acesta a fost sanctionat cu amenda de 1485 lei si a fost retinut certificatul de inmatriculare.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura