La munte a NINS în august ca-n TOIUL IERNII

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Minivacanța de Sfânta Maria a venit cu o surpriză de proporții pentru cei care au ales să viziteze o anumită stațiune din România. Deși mai multe regiuni ale țării se află sub cod roșu și cod portocaliu de căldură excesivă, o zonă montană și-a uimit turiștii cu valorile scăzute și fulgii de zăpadă, conform adevarul.ro. Turiștii care au mers în Rânca, în minivacanța de Sfânta Maria, au fost luați prin surprindere de o vreme neașteptată. Transalpina (DN 67C), cea mai înaltă șosea din România, a fost acoperită de zăpadă chiar în ultima lună de vară.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura