ACUM! Bărbat pe bicicletă SPULBERAT de tren! Nu a avut nicio șansă, a MURIT pe loc!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un grav accident feroviar s-a petrecut marți , fiind soldat cu decesul unui bărbat aflat pe bicicletă. Incidentul a avut loc pe strada Păstorului, în zona unei treceri la nivel cu calea ferată, acolo unde victima, un bărbat de aproximativ 70 de ani, a fost surprins și lovit în plin de un tren.

Potrivit informațiilor oficiale, în urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat de urgență pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad, alături de un echipaj SMURD de Terapie Intensivă Mobilă. Din păcate, în ciuda eforturilor depuse de medici, viața biciclistului nu a mai putut fi salvată. Impactul a fost mult prea violent, iar bărbatul a fost declarat decedat la locul accidentului.

Autoritățile au demarat o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele producerii tragediei. Nu este clar, deocamdată, dacă bărbatul a ignorat semnalele de avertizare sau dacă au existat deficiențe de semnalizare la trecerea de cale ferată.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura