Durere fără margini! Copilaș de 3 ani OMORÂT de mașină pe stradă!

Un copil de trei ani a murit după ce a fost lovit de o mașină. Băiețelul nu era supravegheat de părinți.
Accidentul s-a petrecut pe strada Bumbeşti.
„La faţa locului s-a deplasat echipa operativă constituită la nivelul Serviciului Rutier şi Poliţiei Oraşului Bumbeşti-Jiu constatându-se că o femeie, de 56 de ani, din Bumbeşti-Jiu, în timp ce conducea un autoturism pe strada Bumbeşti din direcţia Tetila către Bumbeşti-Jiu, ar fi acroşat un minor, în vârstă de 3 ani, care se afla pe partea carosabilă”, informează Poliţia.
Un echipaj SMURD a intervenit de urgenţă, i-a acordat copilului primul ajutor şi l-a dus la Spital, însă, la scurt timp acesta fost declarat decedat.
Surse judiciare au precizat pentru News.ro că accidentul s-a produs în condiţiile în care copilul a fost lăsat nesupravegheat.

