Doliu imens la Spitalul Județean! A MURIT cel mai îndrăgit MEDIC!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Râmnicu Vâlcea a pierdut nu doar un medic, ci o parte din inima Spitalului Județean de Urgență. Doctorul Ioan Sandu, medic primar ORL și unul dintre cei mai longevivi și respectați profesioniști din sistemul medical vâlcean, s-a stins din viață, lăsând în urmă o carieră remarcabilă și o amintire profundă în sufletul celor care l-au cunoscut.

Cu zeci de ani petrecuți în slujba sănătății, dr. Sandu a fost o prezență constantă și indispensabilă în conducerea Secției ORL. A realizat sute de intervenții chirurgicale, toate purtând amprenta profesionalismului, dăruirii și calmului său inconfundabil. Dar, dincolo de halatul alb, a fost un om cald, apropiat de pacienți, respectat și iubit de colegi. Cu un zâmbet blând și o inimă mereu deschisă, a știut să fie nu doar medicul de care aveai nevoie, ci și un adevărat sprijin.

O generație întreagă de pacienți și colegi își amintește cu recunoștință de omul care a oferit alinare în cele mai grele momente.

Ceremonia de înmormântare are loc astăzi, 11 septembrie 2025, la ora 12:00.

Dumnezeu să-l odihnească în pace! Un ultim salut unui om care și-a trăit viața în slujba celorlalți.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura