Cetățenii din Mioveni îl trag de brăcinare pe primarul Costache! „Sunteți total depășit de situație”

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Astăzi se împlinește o săptămână de când mii de locuitori ai orașului Mioveni nu mai au gaze. Oamenii nu pot face un duș normal, nu pot sa gătească o mâncare, iar cei care au copii mici chiar au plecat la rude pentru a se putea încălzi cum trebuie.

Între timp, lucrările avansează cu viteza melcului și mai în glumă, mai în serios, cetățenii au ajuns să afirme că până la Crăciun vor fi și ei rebranșați la rețea, asta după ce că sunt nevoiți să achite din buzunarele lor costurile lucrării.

Oamenii își varsă furia pe primarul Aurel Costache, cel care folosindu-se de un vot în Consiliul Local le-a întors spatele oamenilor, aceștia fiind nevoiți să achite din propriile buzunare costurile lucrărilor.

Fiecare postare a primarului Aurel Costache pe rețelele de socializare cu privire la acest subiect a devenit ocazia perfectă pentru ca oamenii să îsi exprime nemulțumirea. Unul dintre cetățeni chiar i-a transmis primarului la o postare că este total depășit de situație și că totul se va plăti la alegerile locale de peste trei ani.

„Bătaie de joc! Sunteți total depășit de situație! Ne anunți ca în mai bine de o săptămână ați rezolvat un procent nesemnificativ, respectiv 26%. Sunteți mulțumit de procent? Sa fiți mulțumit dacă la următoarele alegeri veți fi votat de măcar 5% din ei. Multumim pentru nimic! Dacă va pasa cu adevărat de cetățeni a doua zi era pus în funcțiune gazul. Dar nu-i problema. Rezultatul implicării dvs. se va vedea la alegeri! O zi buna va doresc! Aa și era sa uit.. La primărie aveți căldură?”, a comentat un cetățean al orașului Mioveni.

Un alt domn îi transmite primarului să lase funcția dacă nu este în stare să le rezolve problemele.

„Voi realizati ca dupa o saptamana abia un sfert a fost rebransat … in ritmul asta noi restul vom face craciun in frig . Nu va e rusine !!!! Dl primar nu e domne primaria de dvs , lasati va !!!!!”, a transmis acesta.

Ceea ce nu înțelege primarul este că funcția este trecătoare, iar scaunul de edil nu este pentru o viață și că dacă a fost votat de oameni trebuie să le apere drepturile și să caute soluții.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura